ASCO sədri xarici sularda üzən “Gəncə” tankerinin heyəti ilə görüşüb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədri Rauf Vəliyev Türkiyənin İstanbul şəhərində “Gəncə” tankerində olub.
ASCO sədri xarici sularda istismar olunan gəminin heyət üzvləri ilə görüşündə dənizçilik sahəsinə Prezident İlham Əliyevin göstərdiyi diqqət və qayğıdan, qarşıya qoyulan məqsəd və hədəflərdən, donanmalarımızın yenilənməsi prosesindən, beynəlxalq dəniz daşımalarındakı mövqelərimizin möhkəmlənməsindən danışıb.
Rauf Vəliyev dənizçilərə bir sıra tapşırıqlarını da verib. Bildirib ki, təhlükəsizlik, nizam-intizam kimi məsələlərə xüsusi diqqət yetirilməlidir.
ASCO rəhbəri heyət üzvlərinə yükdaşımalarda oynadıqları fəal rola, ölkəmizi xarici sularda uğurla təmsil etdiklərinə görə təşəkkürünü bildirib, gəmiçilərə xoş səfərlər arzulayıb.
Daha sonra Rauf Vəliyev dənizçiləri dinləyərək onların qayğıları və problemləri ilə maraqlanıb.
“Gəncə” tankerinin heyəti öz növbəsində diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə, ASCO rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib. Onlar qarşıya qoyulan tapşırıq və vəzifələrinin öhdəsindən bundan sonra da layiqincə gəlməyə çalışacaqlarına söz veriblər.

Chairman of ASCO met with “Ganja” ship crew
Chairman of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) Mr. Rauf Veliyev visited the tanker “Ganja” in Istanbul, Turkey.
During the meeting with the crew members of the vessel operating in international waters, the Chairman spoke about the care and attention of President Ilham Aliyev to the shipping field, as well as about the goals and objectives, the process of renewal of the fleet, and strengthening our positions in international transportation.
Mr. Rauf Veliyev also gave a number of assignments to the sailors. He noted that crew should pay special attention to such issues as the observance of safety and discipline.
The head of ASCO thanked the crew members for their active participation in cargo transportation, for the successful representation of our country in foreign waters, and wished a smooth sailing.
Then Rauf Veliyev listened to the sailors and asked about their problems.
In turn, the crew of the "Ganja" tanker expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for his attention and care, as well as to the ASCO leadership. They promised to continue fulfilling the set goals and objectives decently.