ASCO sədri xarici sularda üzən “Gəncə” tankerinin heyəti ilə görüşüb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədri Rauf Vəliyev Türkiyənin İstanbul şəhərində “Gəncə” tankerində olub.
ASCO sədri xarici sularda istismar olunan gəminin heyət üzvləri ilə görüşündə dənizçilik sahəsinə Prezident İlham Əliyevin göstərdiyi diqqət və qayğıdan, qarşıya qoyulan məqsəd və hədəflərdən, donanmalarımızın yenilənməsi prosesindən, beynəlxalq dəniz daşımalarındakı mövqelərimizin möhkəmlənməsindən danışıb.
Rauf Vəliyev dənizçilərə bir sıra tapşırıqlarını da verib. Bildirib ki, təhlükəsizlik, nizam-intizam kimi məsələlərə xüsusi diqqət yetirilməlidir.
ASCO rəhbəri heyət üzvlərinə yükdaşımalarda oynadıqları fəal rola, ölkəmizi xarici sularda uğurla təmsil etdiklərinə görə təşəkkürünü bildirib, gəmiçilərə xoş səfərlər arzulayıb.
Daha sonra Rauf Vəliyev dənizçiləri dinləyərək onların qayğıları və problemləri ilə maraqlanıb.
“Gəncə” tankerinin heyəti öz növbəsində diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə, ASCO rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib. Onlar qarşıya qoyulan tapşırıq və vəzifələrinin öhdəsindən bundan sonra da layiqincə gəlməyə çalışacaqlarına söz veriblər.

Председатель ASCO встретился с членами экипажа судная «Гянджа»
Председатель ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO)  Рауф Велиев посетил танкер «Гянджа» в Стамбуле, Турция.
Во время встречи с членами экипажа танкера, эксплуатируемого во иностранных водах, председатель говорил о заботе и внимании, которую Президент Ильхам Алиев оказывает сфере мореходства, а также о поставленных целях и задачах, процессе обновления нашего флота, упрочнении наших позиций в международных морских перевозках.
Рауф Велиев также дал морякам ряд поручений. Он отметил, что особое внимание следует уделить таким вопросам, как соблюдение безопасности и дисциплины.
Глава ASCO поблагодарил членов экипажа за активное участие в грузоперевозках, за успешное представление нашей страны в зарубежных водах и пожелал морякам хорошего плавания.
Затем Рауф Велиев выслушал моряков, поинтересовался их проблемами.
В свою очередь, экипаж танкера «Гянджа» выразил свою благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за оказанное внимание и заботу, а также руководству ASCO. Они пообещали, что и впредь будут стараться достойно справляться с поставленными целями и задачами.