ASCO-da bir qrup şəhid ailəsi üzvü və müharibə iştirakçısı işlə təmin edilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) korporativ sosial məsuliyyəti çərçivəsində milli həmrəylik prinsipindən çıxış edərək Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinin və bu müharibədə yaralanmış qəhrəmanlarımızın məşğulluğunun təminatına dəstək göstərib.
ASCO-üzrə postmüharibə dövründə şəhid ailəsi üzvləri və qazilərdən ibarət 42 nəfər işlə təmin olunub. İşə götürülənlərdən 5-i Şəhid ailəsi üzvü, 37-si Vətən müharibəsi iştirakçısıdır.
Bundan başqa, onu da qeyd edək ki, ASCO Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinin və qazilərin işlə təminatı məqsədilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin başlatdığı “Məşğulluq marafonu”na da qoşulub. Belə ki, Nazirliyin elektron sisteminə ASCO tərəfindən müxtəlif vəzifələr üzrə vakansiyalar təqdim olunub.
ASCO Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə əldə olunan möhtəşəm qələbəmizin qəhrəmanlarının – 44 günlük Vətən müharibəsində şanlı tarix yazan şəhidlərimizin ailə üzvlərinin, qazilərimizin işlə təminatı üçün tədbirləri bundan sonra da davam etdirəcək.

ASCO provided jobs to a group of family members of martyrs and gazis
Within the framework of corporate social responsibility, Azerbaijan Caspian Shipping CJSC (ASCO), proceeding from the principles of national solidarity, provided support in providing employment to family members of the martyrs of the Patriotic War and heroes wounded during this war. In the post-war period, ASCO provided with jobs 42 people from the families of martyrs as well as gazis. Among them, 5 people are members of the families of martyrs, and 37 are participants in the Patriotic War.
In addition, it should be noted that ASCO joined the Employment Marathon launched by the Ministry of Labor and Social Protection of the Population to provide work to the families of the martyrs of the Patriotic War and the Gazi. So, ASCO presented various vacancies in the electronic system of the Ministry.
ASCO will continue to take measures to provide work for the families of martyrs and ghazis, who, during the 44-day World War II, wrote the glorious history of the victory achieved by our heroes under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev.