ASCO-da bir qrup şəhid ailəsi üzvü və müharibə iştirakçısı işlə təmin edilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) korporativ sosial məsuliyyəti çərçivəsində milli həmrəylik prinsipindən çıxış edərək Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinin və bu müharibədə yaralanmış qəhrəmanlarımızın məşğulluğunun təminatına dəstək göstərib.
ASCO-üzrə postmüharibə dövründə şəhid ailəsi üzvləri və qazilərdən ibarət 42 nəfər işlə təmin olunub. İşə götürülənlərdən 5-i Şəhid ailəsi üzvü, 37-si Vətən müharibəsi iştirakçısıdır.
Bundan başqa, onu da qeyd edək ki, ASCO Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinin və qazilərin işlə təminatı məqsədilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin başlatdığı “Məşğulluq marafonu”na da qoşulub. Belə ki, Nazirliyin elektron sisteminə ASCO tərəfindən müxtəlif vəzifələr üzrə vakansiyalar təqdim olunub.
ASCO Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə əldə olunan möhtəşəm qələbəmizin qəhrəmanlarının – 44 günlük Vətən müharibəsində şanlı tarix yazan şəhidlərimizin ailə üzvlərinin, qazilərimizin işlə təminatı üçün tədbirləri bundan sonra da davam etdirəcək.

ASCO обеспечил работой членов семей группы шехидов и участников войны
В рамках корпоративной социальной ответственности ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO), исходя из принципов национальной солидарности, оказало поддержку в обеспечении занятостью членов семей шехидов Отечественной войны и героев, раненных во время этой войны. В поствоенный период 42 человека из членов семей шехидов и гази были обеспечены работой со стороны ASCO. Среди них 5 человек являются членами семей шехидов, а 37 – участники Отечественной войны.
Помимо этого, следует отметить, что для обеспечения работой членов семей шехидов Отечественной войны и гази ASCO присоединилось к «Марафону занятости», начатому Министерством труда и социальной защиты населения. Итак, в электронной системе министерства были представлены различные вакансии в ASCO.
ASCO и впредь будет продолжать осуществлять меры для обеспечения работой членов семей шехидов и гази, которые во время 44-дневной Отечественной войны написали славную историю победы, достигнутой нашими героями под руководством Верховного главнокомандующего, Президента Ильхама Алиева.