Dəniz Mühəndisliyi Bürosunun baş direktoru Gennadi Yeqorov vəfat edib
MDB məkanında gəmi layihələndirilməsi ilə məşğul olan nüfuzlu layihə təşkilatı Dəniz Mühəndisliyi Bürosunun təsisçisi, baş direktoru, Rusiya donanmasının aparıcı dizayneri, professor Gennadi Yeqorov 30 may 2021-ci il tarixində 55 yaşında vəfat edib.
Gennadi Yeqorov dünyanın bir çox ölkəsində tanınırdı və sevilirdi. Onun rəhbərlik etdiyi Dəniz Mühəndisliyi Bürosu ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) arasında uzun illərə söykənən uğurlu əməkdaşlıq mövcuddur. İndiyədək Büro Gəmiçiliyin sifarişi ilə tikilən bir çox gəminin layihələndirilməsində yaxından iştirak edib.
Bu səbəbdən onun vəfatı ASCO ailəsini də dərindən kədərləndirdi. Gennadi Yeqorovu hörmətlə anır, yaxınlarına başsağlığı veririk.

Скончался генеральный директор Морского инженерного бюро Геннадий Егоров
30 мая 2021 года в возрасте 55 лет скончался основатель и генеральный директор Морского инженерного бюро - влиятельной проектной организации, занимающейся проектированием кораблей на территории СНГ, ведущий дизайнер российского флота, профессор Геннадий Егоров.
Геннадия Егорова знали и ценили во многих странах. Многие годы успешного сотрудничестве связывают ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) с Морским инженерным бюро, которым он руководил. До сегодняшнего дня Бюро принимало близкое участие в проектировании большинства судов, построенных по заказу Пароходства. Уход Геннадия Егорова из жизни глубоко опечалил всю семью ASCO. Мы с уважением чтим память Геннадия Егорова и выражаем глубочайшие соболезнования его семье.