“Türk Loydu” Təsnifat Cəmiyyətinin nümayəndə heyəti ASCO-da olub
AZCON Holding şirkətlərindən olan ASCO-da “Türk Loydu” Təsnifat Cəmiyyətinin sədri Oral Erdoğanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyev qonaqlara Azərbaycanda dəniz nəqliyyatı sahəsində görülən işlər, donanmanın yenilənməsi istiqamətində əldə olunan nailiyyətlər, bu istiqamətdə həyata keçirilən cari layihələr və gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verib. O həmçinin azərbaycanlı dənizçi kadrların təcrübəsindən danışaraq, istər milli, istərsə də xarici bayraq altında üzən gəmilərdə Azərbaycan dənizçilərinin peşəkarlıq nümayiş etdirdiyini bildirib.
“Türk Loydu”-nun sədri Oral Erdoğan öz növbəsində Azərbaycanın dəniz nəqliyyatı sektorunun təsnifat cəmiyyətləri, o cümlədən təmsil etdiyi qurum üçün cəlbedici olduğunu vurğulayıb. O, keçən ildən “Türk Loydu”-nun Beynəlxalq Təsnifat Cəmiyyətləri Assosiasiyasının (IACS) üzvü olduğunu və öz xidmət sahələrini genişləndirdiyini bildirib.
Görüş qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər və əməkdaşlıq perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi ilə davam edib.

Делегация классификационного общества «Türk Loydu» посетила ASCO
В компании ASCO, входящей в структуру AZCON Holding, состоялась встреча с делегацией классификационного общества «Türk Loydu» во главе с председателем правления Оралом Эрдоганом.
Председатель Правления ASCO Рауф Валиeв подробно ознакомил гостей с проделанной работой в сфере морского транспорта Азербайджана, достижениями в обновлении флота, реализуемыми проектами и будущими планами. Он также отметил высокий профессионализм азербайджанских моряков, подчеркнув, что они успешно работают как на судах под национальным, так и под иностранными флагами.
В свою очередь, председатель «Türk Loydu» Орал Эрдоган подчеркнул, что сектор морского транспорта Азербайджана представляет интерес для классификационных обществ, в том числе и для возглавляемой им организации. Он сообщил, что с прошлого года «Türk Loydu» является членом Международной ассоциации классификационных обществ (IACS) и расширяет спектр предоставляемых услуг.
Встреча продолжилась обменом мнениями по ряду других вопросов, представляющих взаимный интерес, и обсуждением перспектив сотрудничества.