“Türk Loydu” Təsnifat Cəmiyyətinin nümayəndə heyəti ASCO-da olub
AZCON Holding şirkətlərindən olan ASCO-da “Türk Loydu” Təsnifat Cəmiyyətinin sədri Oral Erdoğanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyev qonaqlara Azərbaycanda dəniz nəqliyyatı sahəsində görülən işlər, donanmanın yenilənməsi istiqamətində əldə olunan nailiyyətlər, bu istiqamətdə həyata keçirilən cari layihələr və gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verib. O həmçinin azərbaycanlı dənizçi kadrların təcrübəsindən danışaraq, istər milli, istərsə də xarici bayraq altında üzən gəmilərdə Azərbaycan dənizçilərinin peşəkarlıq nümayiş etdirdiyini bildirib.
“Türk Loydu”-nun sədri Oral Erdoğan öz növbəsində Azərbaycanın dəniz nəqliyyatı sektorunun təsnifat cəmiyyətləri, o cümlədən təmsil etdiyi qurum üçün cəlbedici olduğunu vurğulayıb. O, keçən ildən “Türk Loydu”-nun Beynəlxalq Təsnifat Cəmiyyətləri Assosiasiyasının (IACS) üzvü olduğunu və öz xidmət sahələrini genişləndirdiyini bildirib.
Görüş qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər və əməkdaşlıq perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi ilə davam edib.

A meeting was held at ASCO, a company under AZCON Holding, with the delegation of the “Türk Loydu” classification society led by its Chairman, Oral Erdoğan.
The Chairman of the ASCO Management Board, Rauf Valiyev, informed the guests in detail about the activities carried out in the field of maritime transport in Azerbaijan, the achievements in fleet renewal, the ongoing projects, and future plans in this direction. He also spoke about the experience of Azerbaijani seafarers, emphasizing that they demonstrate high professionalism on vessels flying both national and foreign flags.
In turn, the Chairman of “Türk Loydu”, Oral Erdoğan, noted that Azerbaijan’s maritime transport sector is of great interest to classification societies, including the one he represents. He added that “Türk Loydu” became a member of the International Association of Classification Societies (IACS) last year and has been expanding its range of services.
The meeting continued with an exchange of views on a number of other issues of mutual interest and prospects for cooperation.