“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-də vebinar keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları üçün “Müasir iş mədəniyyətinin bir hissəsi olaraq məsafədən işləmək” mövzusunda vebinar (internet vasitəsi ilə seminar) keçirilib.
Vebinar Deloitte Azərbaycanın Risklərin İdarə edilməsi və Hüquq departamentlərinin mütəxəssisləri tərəfindən aparılıb.
Seminar ərzində “Deloitte”-nin “Working from home” təcrübəsi, məsafədən işin həyata keçirilməsində texniki həllər, İT risklər ilə bağlı tədbirlər, o cümlədən rəqəmsal gigiyena qaydaları və məxfi məlumatların qorunması, sistemə keçidin ilkin dövründə yaşanan problemlər, komanda ilə effektiv ünsiyyətin təmin edilməsi, rəhbərlərin yeni rejimə keçid zamanı qarşılaşdığı çətinliklər, online iclasların və görüşlərin təşkili, vaxtın idarə edilməsi: işlərin günlük və həftəlik əsasda planlanması, evdə iş şəraitinin qurulmasına dair tövsiyyələr verilib.
Qeyd edək ki, 150 ölkədə 312 mindən artıq işçisi olan “Deloitte” üçün məsafədən işləmək yenilik deyil. Uzun illərdir ki, şirkətin əməkdaşları nəinki evdən, dünyanın istənilən nöqtəsindən müxtəlif layihələr üzrə işləyir, ünsiyyət qurur, işi ilə bağlı rəy alır və rəy verir.

В ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» проведен вебинар
Для сотрудников ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) был проведен вебинар (онлайн семинар) на тему «Удаленная работа как часть современной культуры труда».
Вебинар провели специалисты департамента управления рисками и юридического департамента компании Deloitte в Азербайджане.
Во время семинара специалисты поделились опытом «Deloitte» по «Работе из дома», а также предоставили рекомендации по следующим вопросам: технические решения для осуществления удаленной работы, меры в связи с ИТ рисками, в том числе правила цифровой гигиены и защиты конфиденциальной информации, проблемы перехода в систему на ранних этапах, обеспечение эффективного общения с командой, трудности, с которыми сталкиваются руководители при переходе на новый режим, организация онлайн-встреч и совещаний , управление временем — планирование работы на ежедневной и еженедельной основе, создание условий труда на дому.
Следует отметить, что для компании «Deloitte», в которой работает более 312 000 человек в 150 странах, удаленная работа не является новой практикой. В течение многих лет сотрудники компании работали над различными проектами, общались, получали и давали отзывы не только из дома, но и из любой точки мира.