“ASCO Nəqliyyat” MMC-də dezinfeksiya işləri aparılıb
Nazirlər Kabinetinin “Azərbaycanda yeni koronavirus xəstəliyinin yayılmasının qarşısının alınmasına dair fəaliyyət planı”nın icrasını təmin etmək məqsədi ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) profilaktik tədbirləri davam etdirir.
Müəyyənləşdirilmiş qrafikə uyğun olaraq növbəti dezinfeksiya işləri “ASCO Nəqliyyat” MMC-də aparılıb. MMC-nin inzibati binası və ərazisi ilə yanaşı, bütün nəqliyyat vasitələri də dezinfeksiya edilib.
Dezinfeksiya bu sahədə ixtisaslaşmış və müvafiq lisenziyaya malik şirkət tərəfindən həyata keçirilib. Proses ASCO-nun Sosial inkişaf və nəqliyyat şöbəsinin əməkdaşlarının nəzarəti ilə yerinə yetirilib.
Koronavirusla bağlı ASCO-nun struktur idarələrində əməkdaşlar arasında maarifləndirmə tədbirləri də davam etdirilir. Həmçinin, şirkətdə rəhbər şəxslərdən ibarət qərargah və  (050) 274 30 82 nömrəli “qaynar xətt” də fəaliyyət göstərir.

Disinfection Works at “ASCO Transport” LLC
Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) continues carrying out preventive measures for ensuring the implementation of the “Action plan to prevent the spread of novel coronavirus in Azerbaijan” adopted by the Cabinet of Ministers.
According to the approved schedule, disinfection works were carried out at the ASCO Transport LLC.  All vehicles, as well as the office and territory of the organization, were disinfected.
Disinfection was carried out by a licensed and specialized company. The staff of the ASCO Department of Social Development and Transport supervised the process.
ASCO continues awareness-raising activities regarding coronavirus among staff members of its structural units.
At the same time, the headquarters consisting of executives, as well as a hot line – (050) 274 30 82, are functioning in the ASCO.