“ASCO Nəqliyyat” MMC-də dezinfeksiya işləri aparılıb
Nazirlər Kabinetinin “Azərbaycanda yeni koronavirus xəstəliyinin yayılmasının qarşısının alınmasına dair fəaliyyət planı”nın icrasını təmin etmək məqsədi ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) profilaktik tədbirləri davam etdirir.
Müəyyənləşdirilmiş qrafikə uyğun olaraq növbəti dezinfeksiya işləri “ASCO Nəqliyyat” MMC-də aparılıb. MMC-nin inzibati binası və ərazisi ilə yanaşı, bütün nəqliyyat vasitələri də dezinfeksiya edilib.
Dezinfeksiya bu sahədə ixtisaslaşmış və müvafiq lisenziyaya malik şirkət tərəfindən həyata keçirilib. Proses ASCO-nun Sosial inkişaf və nəqliyyat şöbəsinin əməkdaşlarının nəzarəti ilə yerinə yetirilib.
Koronavirusla bağlı ASCO-nun struktur idarələrində əməkdaşlar arasında maarifləndirmə tədbirləri də davam etdirilir. Həmçinin, şirkətdə rəhbər şəxslərdən ibarət qərargah və (050) 274 30 82 nömrəli “qaynar xətt” də fəaliyyət göstərir.

В ООО «ASCO Транспорт» были проведены работы по дезинфекции
ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) продолжает профилактические мероприятия с целью обеспечения реализации «Плана действий по пресечению распространения нового коронавируса в Азербайджане», принятого Кабинетом Министров.
Согласно утвержденному графику в ООО «ASCO Транспорт» были проведены очередные работы по дезинфекции. Все транспортные средства, включая офис и территорию организации, были продезинфицированы.
Дезинфекция была проведена компанией, специализирующейся в этой области и имеющей соответствующую лицензию. Процесс осуществлялся под надзором сотрудников Департамента социального развития и транспорта ASCO.
В связи с коронавирусом в структурных подразделениях ASCO продолжаются просветительские мероприятия среди сотрудников.
Наряду с этим, в ASCO функционирует штаб, состоящий из руководящих лиц, а также «горячая линия» по номеру (050) 274 30 82.