Xəzər Dəniz Neft Donanmasının dənizçilərinin sualları cavablandırılıb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) rəhbər heyəti Xəzər Dəniz Neft Donanmasının bir qrup dənizçisi ilə cari ilin ilk görüşünü keçirib.
ASCO-nun sədri Rauf Vəliyevin təşəbbüsü ilə baş tutan görüşdə dənizçilərin müxtəlif mövzularda sualları cavablandırılıb.
Sədr bildirib ki, əməkdaşların iş şəraitinin və sosial rifahının daha da yaxşılaşmasında, dənizçilərin peşəkarlığının artırılmasında hər zaman maraqlıdır. Bu məqsədlərə tam nail olmaq üçün davamlı tədbirlər həyata keçirilir.
Rauf Vəliyev ASCO-nun strateji hədəflərindən də danışıb. Bu istiqamətdə indiyədək bir çox nailiyyətlər qazanıldığını qeyd edib.  Qarşıda xeyli görüləcək işlərin olduğunu deyən sədr bu məsələdə dənizçilərə güvəndiyini bildirib.
ASCO sədri yeni işə qəbul olunan əməkdaşlara dəstək göstərməyin vacibliyini də vurğulayıb: “Təcrübəli dənizçilər gəmilərə gələn gənclərdən köməkliklərini əsirgəməməlidir. Nəzərə almaq lazımdır ki, yenilənən və müasirləşən donanmalarımızda savadlı və gənc dənizçilərin olması daha böyük uğurlara yol aça bilər,”- deyə sədr qeyd edib.
Müzakirələr zamanı ölkədə dənizçilərə göstərilən diqqət və qayğının ildən-ilə daha da artdığı, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə bu sahədə böyük uğurların əldə edildiyi vurğulanıb.

Sailors of Offshore Fleet Received Answers to Their Questions
Board of Directors of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) conducted first meeting of the current year with a group of the Caspian Sea Oil Fleet sailors.
During the meeting organized upon the initiative of ASCO Chairman Rauf Valiyev, sailors received answers to the questions interesting them.
Chairman noted that improving the working environment and social welfare of the employees and enhancing the professionalism of seafarers had always been an important issue for him. To reach these aims a number of continuous activities are taking place.
Rauf Valiyev also talked about ASCO’s strategic targets. He mentioned that many achievements were attained in this regard. Stating that there is much work to be done in the future, Chairman expressed his confidence in sailors in connection with the issue.
ASCO Chairman has emphasized the importance of providing assistance to employees who had recently started working. “Experienced sailors should always provide assistance to young crew staff. It should be taken into account that educated and young sailors in our renewed and modernized fleets can lead to greater success,” – told Chairman.
During the discussions, it was highlighted that attention and care towards sailors is increasing year by year, great achievements were attained in this sphere under the guidance of President Ilham Aliyev.