Xəzər Dəniz Neft Donanmasının dənizçilərinin sualları cavablandırılıb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) rəhbər heyəti Xəzər Dəniz Neft Donanmasının bir qrup dənizçisi ilə cari ilin ilk görüşünü keçirib.
ASCO-nun sədri Rauf Vəliyevin təşəbbüsü ilə baş tutan görüşdə dənizçilərin müxtəlif mövzularda sualları cavablandırılıb.
Sədr bildirib ki, əməkdaşların iş şəraitinin və sosial rifahının daha da yaxşılaşmasında, dənizçilərin peşəkarlığının artırılmasında hər zaman maraqlıdır. Bu məqsədlərə tam nail olmaq üçün davamlı tədbirlər həyata keçirilir.
Rauf Vəliyev ASCO-nun strateji hədəflərindən də danışıb. Bu istiqamətdə indiyədək bir çox nailiyyətlər qazanıldığını qeyd edib. Qarşıda xeyli görüləcək işlərin olduğunu deyən sədr bu məsələdə dənizçilərə güvəndiyini bildirib.
ASCO sədri yeni işə qəbul olunan əməkdaşlara dəstək göstərməyin vacibliyini də vurğulayıb: “Təcrübəli dənizçilər gəmilərə gələn gənclərdən köməkliklərini əsirgəməməlidir. Nəzərə almaq lazımdır ki, yenilənən və müasirləşən donanmalarımızda savadlı və gənc dənizçilərin olması daha böyük uğurlara yol aça bilər,”- deyə sədr qeyd edib.
Müzakirələr zamanı ölkədə dənizçilərə göstərilən diqqət və qayğının ildən-ilə daha da artdığı, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə bu sahədə böyük uğurların əldə edildiyi vurğulanıb.

Моряки Каспийского морского нефтяного флота получили ответы на свои вопросы
Совет директоров ЗАО «Каспийское морское пароходство» (ASCO) провёл первую встречу текущего года с группой моряков Каспийского морского нефтяного флота.
Во время встречи, организованной по инициативе председателя ASCO Рауфа Валиева, моряки получили ответы на интересующие их вопросы.
Председатель отметил, что улучшение условий труда и социального обеспечения работников и повышение профессионализма моряков всегда были для него важными вопросами. Для достижения этих целей непрерывно проводится ряд мероприятий.
Рауф Велиев также рассказал о стратегических целях ASCO. Он отметил, что в этом направлении есть много достижений. Заявив, что в будущем предстоит проделать большую работу, Председатель выразил доверие морякам в связи с этим вопросом.
Председатель ASCO подчеркнул важность оказания помощи сотрудникам, которые недавно были приняты на работу. «Опытные моряки всегда должны оказывать помощь молодому персоналу. Нужно учитывать, что образованные и молодые моряки на нашем обновленном и модернизированном флоте могут способствовать большому успеху», — сказал председатель.
В ходе обсуждений было подчеркнуто, что из года в год растет внимание и забота по отношению к морякам, под руководством Президента Ильхама Алиева в этой сфере достигнуты большие успехи.