ASCO nümayəndələri “Petrobras”ın tərəfdaşlarla keçirdiyi görüşdə iştirak ediblər
Braziliyanın dövlət neft-qaz şirkəti “Petrobras” ilə bu şirkətin tərəfdaşı olan gəmi sahibləri arasında Rio-de-Janeyro şəhərində əməkdaşlıq görüşü baş tutub.
Görüşdə AZCON Holding şirkətlərindən olan ASCO İdarə Heyətinin sədr müavini Zaur Nağıyev və Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının rəisi Çingiz Səfərov iştirak ediblər.
Tədbirdə əsasən "Petrobras"ın idarə etdiyi gəmilərə dair tələblər, gəmiçilik şirkətləri üçün qoyulan standartlar, dünya gəmiçilik sektorunda mövcud risklər və onların idarə olunması, uyğunluq (komplayns) məsələləri müzakirə olunub. Həmçinin, “Petrobras”ın gəmiçilik xidmətlərinə olan cari tələbatı, xüsusilə dəniz əməliyyatları və daşımalar sahəsindəki ehtiyacları nəzərdən keçirilib. Tədbirdə “Petrobras” nümayəndələri gələcək potensial layihələri barədə də məlumat verərək, bu layihələr çərçivəsində tərəfdaşlıq niyyətlərini diqqətə çatdırıblar.
Tərəflər arasında müzakirələr zamanı ASCO-ya məxsus “Aframax” tipli bir gəminin artıq uzunmüddətli çarter müqaviləsi əsasında “Petrobras”a verildiyi bildirilib və bu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub. Həmçinin ASCO-nun başqa gəmilərinin də bu nüfuzlu beynəlxalq neft-qaz şirkətinə icarəyə verilməsi istiqamətində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.

Представители ASCO приняли участие во встрече партнёров, организованной компанией Petrobras
В Рио-де-Жанейро состоялась встреча государственной нефтегазовой компании Бразилии Petrobras с судовладельцами-партнёрами.
ASCO, входящее в структуру AZCON Holding, на встрече представляли Заур Нагиев, заместитель председателя Правления, и Чингиз Сафаров, начальник Морского транспортного флота.
В рамках встречи обсуждались операционные требования Petrobras к зафрахтованным судам, стандарты соблюдения нормативных требований для судоходных компаний, глобальные риски в морском секторе и механизмы их управления, а также текущая потребность компании в морских транспортных услугах, особенно в области оффшорных операций и логистики.
Представители Petrobras изложили информацию о потенциальных будущих проектах и выразили готовность к расширению сотрудничества с партнёрскими компаниями в этих направлениях.
В ходе обсуждений было отмечено, что один танкер типа Aframax, принадлежащий ASCO, уже находится на долгосрочном чартере у компании Petrobras, и стороны выразили удовлетворение текущим уровнем сотрудничества. Также были обсуждены перспективы аренды других судов ASCO этой авторитетной международной нефтегазовой компанией.