ASCO-nun gənc əməkdaşından “Qarabağ Azərbaycandır və nida işarəsi” Beynəlxalq Gənclər Kampaniyasına dəstək
“Valday” Beynəlxalq Diskussiya Klubunun oktyabrın 3-də Rusiyanın Soçi şəhərində keçirilmiş XVI illik iclasının plenar sessiyasında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin çıxışına dəstək olaraq Gənclər və İdman Nazirliyi və “Virtual Qarabağ” İnformasiya-Kommunikasiya Texnologiyaları Gənclər İctimai Birliyi 2019-cu il oktyabrın 7-dən “Qarabağ Azərbaycandır və nida işarəsi” Beynəlxalq Gənclər Kampaniyasına start verib.
Kampaniyaya ASCO-nun “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunun gənc əməkdaşı Vüsal Məmmədov da qoşulub.
Bu kampaniyanın məqsədi Ermənistan rəsmilərinin yalan və həqiqəti əks etdirməyən bəyanatlarının ifşasının, o cümlədən Qarabağın Azərbaycana məxsusluğunu sübut edən faktları beynəlxalq ictimaiyyətə bir daha çatdırılmasını təmin etmək üçün gəncləri, gənclər təşkilatlarını, xaricdə təhsil alan və yaşayan azərbaycanlı gəncləri səfərbər etməkdir. Kampaniya çərçivəsində tarixi sənədlər və faktlar, beynəlxalq qurumların qəbul etdiyi sənədlər, şəkillər və videolar “Facebook” və “Twitter” sosial şəbəkələrində #Karabakh#AllForKarabakh və #KarabakhIsAzerbaijan həştəqlərindən istifadə edərək BMT-nin rəsmi dillərində tvitlər, postlar paylaşılacaq”.

ASCO Young Employee Supported the International Youth Campaign “Karabakh Is Azerbaijan, and an Exclamation Mark”
Beginning from October 7, 2019, the Ministry of Youth and Sports together with the Youth Public Association of Information and Communication Technologies “ Virtual Karabakh ”launched the International Youth Campaign“ Karabakh is Azerbaijan, and exclamation mark”. The campaign was started in support of the speech of President Ilham Aliyev at the plenary session of the 16th annual meeting of the Valdai International Discussion Club that took place on October 3, 2019 in Sochi, Russia.
Young employee of ASCO “Zigh” Ship Repair ad Construction Yard Vusal Mammadov has also joined the campaign.
The purpose of this campaign is to mobilize youth, youth organizations and young Azerbaijanis, who study and live abroad, to expose the false statements of Armenian officials, as well as to provide the world community with facts proving that Karabakh belongs to Azerbaijan. As part of the campaign, historical documents and facts, documents adopted by international organizations, photos and videos with hashtags #Karabakh #AllForKarabakh and #KarabakhIsAzerbaijan will be published in the official UN languages on the social networks “Facebook” and “Twitter”.