ASCO-nun gənc əməkdaşından “Qarabağ Azərbaycandır və nida işarəsi” Beynəlxalq Gənclər Kampaniyasına dəstək
“Valday” Beynəlxalq Diskussiya Klubunun oktyabrın 3-də Rusiyanın Soçi şəhərində keçirilmiş XVI illik iclasının plenar sessiyasında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin çıxışına dəstək olaraq Gənclər və İdman Nazirliyi və “Virtual Qarabağ” İnformasiya-Kommunikasiya Texnologiyaları Gənclər İctimai Birliyi 2019-cu il oktyabrın 7-dən “Qarabağ Azərbaycandır və nida işarəsi” Beynəlxalq Gənclər Kampaniyasına start verib.
Kampaniyaya ASCO-nun “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunun gənc əməkdaşı Vüsal Məmmədov da qoşulub.
Bu kampaniyanın məqsədi Ermənistan rəsmilərinin yalan və həqiqəti əks etdirməyən bəyanatlarının ifşasının, o cümlədən Qarabağın Azərbaycana məxsusluğunu sübut edən faktları beynəlxalq ictimaiyyətə bir daha çatdırılmasını təmin etmək üçün gəncləri, gənclər təşkilatlarını, xaricdə təhsil alan və yaşayan azərbaycanlı gəncləri səfərbər etməkdir. Kampaniya çərçivəsində tarixi sənədlər və faktlar, beynəlxalq qurumların qəbul etdiyi sənədlər, şəkillər və videolar “Facebook” və “Twitter” sosial şəbəkələrində #Karabakh#AllForKarabakh və #KarabakhIsAzerbaijan həştəqlərindən istifadə edərək BMT-nin rəsmi dillərində tvitlər, postlar paylaşılacaq”.

Молодой сотрудник ASCO поддержал Международную молодежную кампанию «Карабах-это Азербайджан, и восклицательный знак»
В знак поддержки речи Президента господина Ильхама Алиева на пленарном заседании XVI ежегодного собрания Международного дискуссионного клуба «Валдай», которое состоялось 3 октября в Сочи, Россия, начиная с 7 октября 2019 года Министерство молодежи и спорта совместно с Молодежным общественным объединением информационно-коммуникационных технологий «Виртуальный Карабах» запустили Международную молодежную кампанию «Карабах-это Азербайджан, и восклицательный знак».
К кампании присоединился и молодой сотрудник Судоремонтно-строительного завода «Зых» Вусал Маммадов.
Цель данной кампании заключается в мобилизации молодежи, молодежных организаций и молодых азербайджанцев, получающих образование и живущих за рубежом, для разоблачения ложных заявлений официальных лиц Армении, а также для предоставления мировому сообществу фактов, доказывающих, что Карабах принадлежит Азербайджану. В рамках кампании в социальных сетях «Facebook» и «Twitter» на официальных языках ООН будут опубликованы исторические документы и факты, документы, принятые международными организациями, фотографии и видео с хэштэгами #Karabakh#AllForKarabakh и #KarabakhIsAzerbaijan.