Dənizçilər arasında voleybol turniri keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları arasında voleybol üzrə turnir keçirilib.
Turnir ASCO-nun idman üzrə 2019-cu ilə dair illik planına əsasən sentyabrın 20-də “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunda baş tutub.
Sosial inkişaf və nəqliyyat şöbəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən voleybol turnirinin qalibi “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunun komandası olub. Sonrakı yerləri “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodu və “ASCO Mühafizə” tutub.
Qaliblərə diplom və hədiyyələr verilib.
Qeyd edək ki, voleybol üzrə turnirin təşkilində məqsəd dənizçilərin sağlamlığının möhkəmləndirilməsi, onları bədən tərbiyəsi və idman məşğələlərinə cəlb etməklə asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsini təmin etmək, eləcə də ən yaxşı idman kollektivlərini müəyyən etməkdən ibarətdir.

Volleyball Tournament among Sailors
The tournament was held on September 20 at the Zigh Ship Repair and Construction Yard according to the ASCO annual plan for sports events for 2019.
The winner of the volleyball tournament organized by the Department for Social Development and Transport was the team of the Bibiheybat Ship Repair Yard. The second and third places were shared by the teams of the Zigh Ship Repair and Construction Yard and ASCO Security.
Winners were awarded diplomas and gifts.
It should be noted that the main goal of the volleyball tournament is to strengthen the health of sailors by involving them in physical activities and training, to ensure the effective organization of leisure time, as well as to identify the best sports team.