“Dəniz könüllüləri” və “Eko könüllülər” Xəzər sahilində təmizlik aksiyası keçiriblər
ASCO-nun Dənizçilik Kollecinin, “Suraxanı” gəmi-muzeyi ilə "Gənc könüllülər" İctimai Birliyinin bazası əsasında yaradılmış “Dəniz könüllüləri” və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin “Eko könüllüləri” "Bibiheybət" Gəmi Təmiri Zavodunun ərazisində təmizlik aksiyası keçiriblər.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində “Daha az plastik, daha çox həyat:təmiz dəniz üçün birlikdə!” devizi ilə baş tutan tədbirdə 60-dan çox könüllü iştirak edib.
İməclik zamanı könüllülər zəruri sanitar ləvazimatlarla təchiz olunaraq sahil zolağını plastik və digər tullantılardan təmizləyiblər.
Aksiyada iştirakçılara ekoloji təmizliyin vacibliyi, ətraf mühitin qorunması və dövlətimiz tərəfindən bu istiqamətdə görülən işlər barədə məlumat verilib.

«Морские волонтеры» и «Эко волонтеры» совместно провели акцию по очистке побережья Каспия
«Морские волонтеры», созданные на базе Морского колледжа ASCO, судна-музея «Сураханы» и Общественного объединения «Молодые волонтеры» совместно с «Эко волонтерами» Министерства экологии и природных ресурсов, провели субботнюю акцию на территории судоремонтного завода «Биби-Эйбат».
В мероприятии, проведённом под лозунгом, «Меньше пластика, больше жизни: вместе за чистое море!» в рамках «Года солидарности за зеленый мир» приняли участие более 60 волонтеров.
На субботнике волонтеры, получив необходимое санитарное оборудование и очистили береговую линию от пластика и другого мусора.
В ходе акции участники были проинформированы о важности экологической чистоты, охраны окружающей среды и работе, проводимой нашим государством в этом направлении.