“Dəniz könüllüləri” və “Eko könüllülər” Xəzər sahilində təmizlik aksiyası keçiriblər
ASCO-nun Dənizçilik Kollecinin, “Suraxanı” gəmi-muzeyi ilə "Gənc könüllülər" İctimai Birliyinin bazası əsasında yaradılmış “Dəniz könüllüləri” və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin “Eko könüllüləri” "Bibiheybət" Gəmi Təmiri Zavodunun ərazisində təmizlik aksiyası keçiriblər.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində “Daha az plastik, daha çox həyat:təmiz dəniz üçün birlikdə!” devizi ilə baş tutan tədbirdə 60-dan çox könüllü iştirak edib.
İməclik zamanı könüllülər zəruri sanitar ləvazimatlarla təchiz olunaraq sahil zolağını plastik və digər tullantılardan təmizləyiblər.
Aksiyada iştirakçılara ekoloji təmizliyin vacibliyi, ətraf mühitin qorunması və dövlətimiz tərəfindən bu istiqamətdə görülən işlər barədə məlumat verilib.

“Marine Volunteers” and “Eco Volunteers” jointly participated at Caspian coastline clean up event
“Marine Volunteers’” established on the ASCO Maritime College, “Surakhani” ship-museum and “Young Volunteers” public association basis together with “Eco Volunteers” of the Ministry of Ecology and Natural Resources participated at clean-up event on the territory of “Bibiheybat” shipyard.
More than 60 volunteers took part in the event held under the slogan “Less plastic, more life: together for a clean sea!” within the framework of the “Solidarity for a Green World Year”.
At the clean-up event, volunteers received necessary sanitary equipment and cleaned the coastline from plastic and other trash.
During the event, participants were informed about the importance of ecological cleanliness, environmental protection and the work carried out by our state in this direction.