ASCO “TransCaspian 2019” sərgisində təmsil olunur
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 18-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian 2019” və 9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road & Traffic 2019” sərgilərində öz stendi ilə təmsil olunur.
Geniş ərazidə quraşdırılmış stend unikal tərtibatına görə xüsusi fərqlənir. Burada son illər ASCO-nun donanmasının müasirləşdirilməsi istiqamətində görülən tədbirlər və gələcək layihələr haqqında ziyarətçilərə ətraflı məlumat verilir. Bununla yanaşı, sərgidə şirkətin fəaliyyətini əks etdirən müxtəlif çap məhsulları, foto və videoçarxlar nümayiş olunur. Bu baxımdan stendin qarşısında ayaq saxlayan ziyarətçilər də çox olur.
Sərginin açılış mərasimində iştirak edən Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə ASCO-nun stendi ilə yaxından maraqlanıb. Nazirə məlumat verilib ki, “TransCaspian 2019” sərgisində Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi ilk dəfə olaraq ASCO brendi adı altında iştirak edir. Şirkət durmadan inkişaf edir və öz mövqeyini gücləndirir. Belə ki, Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi yerli və beynəlxalq daşımaların artırılması, ölkənin rəqabət qabiliyyətinin və tranzit potensialının gücləndirilməsinə layiqli töhfə vermək üçün bütün imkanlarını səfərbər edib.
Xatırladaq ki, “TransCaspian/Translogistica”-2019”-da dünyanın 10 ölkəsini təmsil edən 75 şirkət iştirak edir. Sərgi 11-13 iyun tarixində ziyarətçilərin üzünə açıq olacaq.
Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika sərgisi həm Azərbaycanın, həm də bütövlükdə region ölkələrinin nəqliyyat strukturlarının rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşlər, eləcə də ən son nəqliyyat texnologiyalarının nümayişi, perspektivli infrastruktur layihələri ilə yaxından tanışlıq, yeni müştərilərlə əlaqələr və təcrübə mübadiləsi baxımından unikal imkana malikdir.

ASCO представляется на выставке “TransCaspian 2019”
ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) представлен собственным стендом на проходящей в «Баку Экспо Центре» 18-ой Каспийской Международной транспортной, транзитной и логистической выставке «TransCaspian 2019» и 9-ой Международной Выставке «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт «Road & Traffic 2019».
Стенд, установленный на обширной территории, особо отличается по стилю оформления. Здесь посетителям представляется подробная информация о мерах, осуществляемых за последние годы в целях обновления флота ASCO, и о будущих проектах. Кроме этого, в ходе выставки осуществляется раздача различной печатной продукции и демонстрация фото-материалов и видеороликов, отражающих деятельность компании. В этой связи отмечается высокая посещаемость стенда участниками выставки.
Участвующий на церемонии открытия выставки, Министр транспорта, связи и высоких технологий Рамин Гулузаде ознакомился со стендом ASCO. Министр был проинформирован о том, что Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство впервые участвует на выставке “TransCaspian 2019” под собственным брендом ASCO. Компания постоянно развивается и усиливает свои позиции. Так, Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство мобилизовало все усилия для того, чтобы внести свой достойный вклад в увеличение объемов местных и международных грузоперевозок, повышение конкурентоспособности и транзитного потенциала страны.
Напомним, что выставка «TransCaspian/Translogistica”-2019” собрала на своей площадке представителей 75 компаний из 10 стран мира. Выставка будет открыта для посетителей 11-13 июня.
Каспийская Международная транспортная, транзитная и логистическая выставка является уникальной платформой, позволяющей провести встречи с руководителями и специалистами транспортных структур как Азербайджана, так и стран региона в целом, а также демонстрировать новейшие транспортные технологии, детально ознакомиться с перспективными инфраструктурными проектами, налаживать контакты с новыми клиентами и провести обмен опытом.