ASCO “TransCaspian 2019” sərgisində təmsil olunur
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 18-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian 2019” və 9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road & Traffic 2019” sərgilərində öz stendi ilə təmsil olunur.
Geniş ərazidə quraşdırılmış stend unikal tərtibatına görə xüsusi fərqlənir. Burada son illər ASCO-nun donanmasının müasirləşdirilməsi istiqamətində görülən tədbirlər və gələcək layihələr haqqında ziyarətçilərə ətraflı məlumat verilir. Bununla yanaşı, sərgidə şirkətin fəaliyyətini əks etdirən müxtəlif çap məhsulları, foto və videoçarxlar nümayiş olunur. Bu baxımdan stendin qarşısında ayaq saxlayan ziyarətçilər də çox olur.
Sərginin açılış mərasimində iştirak edən Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə ASCO-nun stendi ilə yaxından maraqlanıb. Nazirə məlumat verilib ki, “TransCaspian 2019” sərgisində Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi ilk dəfə olaraq ASCO brendi adı altında iştirak edir. Şirkət durmadan inkişaf edir və öz mövqeyini gücləndirir. Belə ki, Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi yerli və beynəlxalq daşımaların artırılması, ölkənin rəqabət qabiliyyətinin və tranzit potensialının gücləndirilməsinə layiqli töhfə vermək üçün bütün imkanlarını səfərbər edib.
Xatırladaq ki, “TransCaspian/Translogistica”-2019”-da dünyanın 10 ölkəsini təmsil edən 75 şirkət iştirak edir. Sərgi 11-13 iyun tarixində ziyarətçilərin üzünə açıq olacaq.
Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika sərgisi həm Azərbaycanın, həm də bütövlükdə region ölkələrinin nəqliyyat strukturlarının rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşlər, eləcə də ən son nəqliyyat texnologiyalarının nümayişi, perspektivli infrastruktur layihələri ilə yaxından tanışlıq, yeni müştərilərlə əlaqələr və təcrübə mübadiləsi baxımından unikal imkana malikdir.

ASCO is represented at the Trans-Caspian 2019 exhibition
The CJSC Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) is represented with own stand at the 18th Caspian International Transport, Transit and Logistics “Trans-Caspian 2019” and 9th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport “Road & Traffic 2019” exhibitions at Baku Expo Center.
The stand installed in a large area, is distinguished by its unique design. The visitors are provided with information actions taken recently to modernize the ASCO’s fleet and upcoming projects. At the same time, the exhibition displays various printing products, photos and videos reflecting the company’s activities. This is why the stand of ASCO caught the interest of many visitors.
Ramin Guluzade, Minister of Transport, Communications and High Technologies who attended the opening ceremony of the exhibition, showed interest in ASCO’s stand. The minister was informed that it has been for the first time that Azerbaijan Caspian Shipping Company attends the Trans-Caspian 2019 under the ASCO brand. The company develops steadily and strengthens its position. The Azerbaijan Caspian Shipping Company has mobilized all the resources to increase local and international transportation, make a worthy contribution to the country’s competitiveness and transit potential.
Note that Trans-Caspian / Trans-logistic-2019 is attended by 75 companies representing of 10 countries from across the world. The exhibition will be open to visitors on June 11-13.
The Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition offers a unique opportunity to meet with leaders and specialists in the transportation sector of Azerbaijan and the countries of the region, as well as to demonstrate the latest transport technologies, get acquainted with prospective infrastructure projects, establish relationships with new customers, and exchange experience.