ASCO Ramazan bayramı münasibəti ilə məcburi köçkün ailələrini bayram sovqatı ilə sevindirib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) nümayəndələri bütün müsəlman dünyasının müqəddəs bayramlarından olan Ramazan bayramı ərəfəsində Gəmiçiliyin himayəsində olan qaçqın və məcburi köçkün ailələrinin məskunlaşdığı qəsəbələrə baş çəkiblər.
Dənizçilər həmişə olduğu kimi, bu dəfə də əslən Xocalı, Kəlbəcər, Laçın, Ağdam, Şuşadan olan və Goranboy rayonunda müvəqqəti məskunlaşan 779 qaçqın və məcburi köçkün ailəsinə, ümumilikdə 3350 nəfərə zəruri ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatı paylayıblar.

По случаю праздника Рамазан ASCO порадовало семьи вынужденных переселенцев праздничными подарками
Представители ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) накануне одного из священных праздников всего мусульманского мира – праздника Рамазан посетили поселки беженцев и вынужденных переселенцев, находящихся на попечении Пароходства.
Моряки, как и предыдущие годы, раздали 779 семьям беженцев и вынужденных переселенцев, в целом 3350 человек из Ходжалы, Кельбаджара, Лачина, Агдама, Шуши, временно поселившимся в Геранбойском районе, праздничные подарки, включающие необходимые продукты питания.
Жители, принимая праздничные подарки и высказав праздничные пожелания, поблагодарили Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева и руководство ASCO за постоянно оказанную им заботу.