ADDA-nın yeni rektoru kollektivə təqdim olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 3 aprel 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının rektoru vəzifəsinə təyin olunmuş Heydər Əsədov bu ali təhsil müəssisəsinin kollektivinə təqdim edilib.
Tədbirdə əvvəlcə ADDA-nın mərhum rektoru Çingiz Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Daha sonra ASCO-nun sədri Rauf Vəliyev dövlət başçısı İlham Əliyevin dəniz nəqliyyatının, o cümlədən dənizçilik təhsilinin inkişafına göstərdiyi böyük diqqət və qayğıdan, Akademiyanın tarixindən, yaşatdığı ənənələrdən, son illər əldə etdiyi nailiyyətlərdən danışıb. Heydər Əsədovu təbrik edən Sədr yeni vəzifəsində və gələcək fəaliyyətində ona uğurlar arzulayıb.
ASCO-nun sədri bildirib ki, Heydər Əsədova hər zaman böyük etimad göstərilib, ölkənin müxtəlif vacib qurum və strukturlarında yüksək vəzifələr tutub. Rauf Vəliyev əminliyini ifadə edib ki, ADDA elmi potensialını Heydər Əsədovun zəngin təcrübəsi hesabına gücləndirməkdə davam edəcək, kadr hazırlığının səviyyəsini daha da yüksəldəcək.
Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının yeni rektoru Heydər Əsədov ona göstərilən yüksək etimada görə Prezident İlham Əliyevə öz təşəkkürünü bildirib və bu etimadı doğrultmaq üçün çalışacağını deyib.

The new rector of ADDA was introduced to the staff
Heydar Asadov, appointed by the order of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev dated April 3, 2019 to the post of rector of the Azerbaijan State Maritime Academy of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO), was introduced to the staff of the academy.
The event started with the moment of silence in tribute to the memory the late rector of ADDA Chingiz Aliyev.
Further, ASCO Chairman Rauf Valiyev emphasized the attention and care of President Ilham Aliyev for the development of maritime transport, including maritime education. He also spoke about the history of the Academy, its traditions achieved results in recent years. Congratulating Heydar Asadov, the Chairman wished him success in his new tenure and future efforts.
ASCO chairman indicated the high confidence given to Heydar Asadov as he held higher positions in various vital institutions and government structures of the country. Rauf Valiyev expressed his confidence that ADDA would continue to further strengthen its scientific potential through the rich experience of Heydar Asadov and improve the level of personnel training.
The new rector of the Azerbaijan State Maritime Academy Heydar Asadov expressed his gratitude to President Ilham Aliyev for the given confidence and said he would exert all his efforts to justify this confidence.