ADDA-nın yeni rektoru kollektivə təqdim olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 3 aprel 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının rektoru vəzifəsinə təyin olunmuş Heydər Əsədov bu ali təhsil müəssisəsinin kollektivinə təqdim edilib.
Tədbirdə əvvəlcə ADDA-nın mərhum rektoru Çingiz Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Daha sonra ASCO-nun sədri Rauf Vəliyev dövlət başçısı İlham Əliyevin dəniz nəqliyyatının, o cümlədən dənizçilik təhsilinin inkişafına göstərdiyi böyük diqqət və qayğıdan, Akademiyanın tarixindən, yaşatdığı ənənələrdən, son illər əldə etdiyi nailiyyətlərdən danışıb. Heydər Əsədovu təbrik edən Sədr yeni vəzifəsində və gələcək fəaliyyətində ona uğurlar arzulayıb.
ASCO-nun sədri bildirib ki, Heydər Əsədova hər zaman böyük etimad göstərilib, ölkənin müxtəlif vacib qurum və strukturlarında yüksək vəzifələr tutub. Rauf Vəliyev əminliyini ifadə edib ki, ADDA elmi potensialını Heydər Əsədovun zəngin təcrübəsi hesabına gücləndirməkdə davam edəcək, kadr hazırlığının səviyyəsini daha da yüksəldəcək.
Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının yeni rektoru Heydər Əsədov ona göstərilən yüksək etimada görə Prezident İlham Əliyevə öz təşəkkürünü bildirib və bu etimadı doğrultmaq üçün çalışacağını deyib.

Новый ректор АГМА представлен коллективу
Гейдар Асадов, назначенный Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 3 апреля 2019 года ректором Азербайджанской Государственной Морской Академии ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO), представлен коллективу данного высшего учебного заведения.
В начале мероприятия минутой молчания была почтена память покойного ректора АГМА Чингиза Алиева.
Затем председатель ASCO Рауф Велиев рассказал об истории, традициях и достижениях Академии за последние годы, в том числе о большой заботе и внимании, оказываемом главой государства Ильхамом Алиевым развитию морского транспорта и морского образования в стране. Председатель, поздравив Гейдара Асадова, пожелал ему успехов на новой должности и будущей деятельности.
Председатель ASCO заявил, что Гейдару Асадову, занимавшему высокие посты в различных ведомствах и структурах страны, было всегда оказано высокое доверие. Рауф Велиев выразил уверенность в том, что АГМА продолжит наращивать научный потенциал и повысит уровень кадровой подготовки благодаря богатому опыту Гейдара Асадова.
Новый ректор Азербайджанской Государственной Морской Академии Гейдар Асадов выразил благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за оказанное ему доверие и заявил, что постарается оправдать столь высокое доверие.