ASCO sədri xanım əməkdaşlarla görüş keçirib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədri Rauf Vəliyev 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ilə bağlı xanım əməkdaşlarla görüş keçirib.
Görüşdə bayram münasibəti ilə xanımları təbrik edən Sədr cəmiyyətdə və ailədə xalqımızın milli-mənəvi dəyərlərinin formalaşması, inkişafı və qorunmasında qadınların müstəsna rolundan danışıb və bu gün ASCO-nun sıralarında onlarla cəsarətli xanımın çalışdığını qeyd edib.
Rauf Vəliyev bildirib ki, əsası Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan və bu gün də Prezident İlham Əliyevin uğurla davam etdirdiyi gender siyasəti nəticəsində qadınlara ictimai həyatın bütün sferalarında bərabər imkanlar yaradılıb və onlar ölkənin ictimai-siyasi, elmi-mədəni həyatında yaxından iştirak edirlər.
Sədr əlavə edib ki, bu gün bütün dünya Azərbaycanın birinci xanımı , Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, milli dəyərlərimizin və mədəniyyətimizin böyük təbliğatçısı, ümummili problemlərimizin beynəlxalq müstəviyə çıxarılmasında əvəzsiz xidmətləri olan Mehriban xanım Əliyevanın timsalında Azərbaycan qadınının nəyə qadir olduğunun bir daha şahidi olur.

ASCO Chairman met with the female staff members
Rauf Valiyev, Chairman of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO), met with the female staff members on the occasion of 8th of March – International Women’s Day.
Congratulating the ladies on this holiday, the Chairperson underlined the exceptional role of female members of the Company in the formation, development and protection of national and spiritual values of Azerbaijani people. He also referred to a number of brave women who currently work in ASCO.
Rauf Valiyev said that thanks to a policy founded by National Leader Heydar Aliyev and successfully followed by President Ilham Aliyev, Azerbaijani women enjoy equal opportunities in all spheres of public life, and they are closely involved in the socio-political, scientific and cultural life of the country.
Ms. Mehriban Aliyeva, the First Lady of Azerbaijan, First Vice- President, President of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, the great promoter of national values and cultural heritage, who played invaluable role in putting our nationwide problems on the international agenda, is a good example on what Azerbaijani women is capable to.