Dənizçilər arasında üzgüçülük turniri keçiriləcək
"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" QSC-nin işçiləri və struktura daxil olan digər əməkdaşlar arasında üzgüçülük turniri keçiriləcək.
Yarış “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının nəzdində fəaliyyət göstərən Təlim Tədris Mərkəzinin üzgüçülük hovuzunda təşkil olunacaq. 2018-ci il üzrə idman planına uyğun olaraq turnir 30 avqustda keçiriləcək.
Yarışda iştirak etmək istəyən əməkdaşlar 24 avqustadək Sosial inkişaf və nəqliyyat şöbəsinə müraciət edə bilərlər. Turnir həm qadınlar, həm də kişilər arasında təşkil olunacaq.
Üzgüçülük turnirinin keçirilməsində məqsəd dənizçilərin sağlamlığının möhkəmləndirilməsi, onları bədən tərbiyəsi və idman məşğələlərinə cəlb etməklə asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsini təmin etmək, eləcə də ən yaxşı idman kollektivlərini müəyyənləşdirməkdən ibarətdir.

Swimming tournament to be held among seafarers
The tournament will take place at the swimming pool, owned by the Training and Education Center of the Azerbaijan State Marine Academy under the “Azerbaijan Caspian Shipping” CJSC. According to the annual plan of the ACS 2018 on sport, the tournament will be organized on August 30, 2018.
Employees working for the ACS, willing to take part at this competition can approach the Social development and transport division until 24th of August. The tournament will be held both among men and women.
It is worth mentioning that the organization of this swimming tournament aims to improve the health of seafarers, by involving seafarers in physical culture and sports, to ensure the useful conduct of their leisure time, and in the same way establishing the best sports teams.