ASCO nüfuzlu gəmiçilik şirkətləri ilə əməkdaşlıqda maraqlıdır
Fevralın 8-də “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin ( ASCO) sədri Rauf Vəliyevlə “United Product Tankers”-in icraçı direktoru Kristos Mataranqas və “Columbia Shipmanagement LTD”-nin icraçı direktoru Andreas Hadyipetrou arasında görüş keçirilib.
ASCO sədri Rauf Vəliyev rəhbərlik etdiyi qurum haqqında qonaqlara ətraflı məlumat verib. O bildirib ki, 160 illik tarixə malik ASCO bu gün fəaliyyətini beynəlxalq standartlara cavab verən müasir gəmiçilik şirkəti kimi uğurla davam etdirir. Bu baxımdan donanmaların yenilənməsi, əməkdaşların bilik və bacarıqların artırılması da qarşıya qoyulan əsas prioritet vəzifələrdəndir.
Rauf Vəliyev “Columbia Shipmanagement LTD” ilə ASCO arasındakı uğurlu əməkdaşlıqdan da danışıb. Qeyd edib ki, bu əməkdaşlıq çərçivəsində ASCO dənizçiləri adı çəkilən şirkətin dünya sularında üzən gəmilərində təcrübə keçmək imkanı qazanıblar.
Daha sonra qonaqlar təmsil etdikləri şirkətlər haqqında geniş məlumat veriblər.
Görüşdə gəmiçiliyin müxtəlif istiqamətləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildiriblər.

ASCO is interested in cooperation with prominent shipping companies
On February 8, Rauf Valiyev, chairman of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) met with Christos Matargas, Executive Director of United Product Tankers and Andreas Hadyipetrou, Executive Director of Columbia Shipmanagement LTD.
ASCO Chairman Rauf Veliyev briefed the guests about the institution he leads. He said that ASCO, an organization with about 160 years of history, today operates successfully as a modern shipping company following international standards. He also mentioned that the renewal of fleets and increase of knowledge and skills of the staff have been one of the main priorities of the Company.
Rauf Veliyev also spoke about successful cooperation between Columbia Shipmanagement LTD and ASCO. He noted that, as part of this cooperation, ASCO sailors gained the opportunity to serve internship in vessels of the mentioned company sailing in world waters.
Further, the guests provided detailed information about their companies.
The sides exchanged views on various aspects of the shipping industry. Both expressed their interest in cooperation.