ASCO-nun “Xəzərdənizlayihə ETİ” “İSO 9001:2015” beynəlxalq keyfiyyət sertifikatı alıb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Xəzər Dəniz Layihə Elmi Tədqiqat İnstitutu (“Xəzərdənizlayihə ETİ”) “İSO 9001:2015” Keyfiyyət İdarəetmə Sistemi standartına uyğun olduğunu təsdiq edən sertifikata layiq görülüb.
Sertifikat “Büro Veritas” təsnifat cəmiyyəti tərəfindən aparılan audit nəticəsində verilib.
“İSO 9001:2015” sertifikatı idarəetmə və müştəri məmnuniyyətini qazanmaq istiqamətində görülən işləri müəyyən edən ən müasir beynəlxalq standartların tətbiqini nəzərdə tutur. Bu sertifikat İnstituta yeni layihələrdə iştirak etməyə, layihə işlərinin keyfiyyətini artırmağa və davamlı inkişafın təmin edilməsinə imkan verəcək.
1930-cu ildən fəaliyyət göstərən İnstitutda hazırda Xəzər Dəniz Neft Donanması üçün yeni gəmilər layihələndirilir. Bu gəmilərin inşası “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunun gəmi tikintisi sahəsində aparılır. İnstitut tərəfindən 300kVt gücə malik təchizat, dənizin dərinliyi 60 metrədək olan sahələrdə işləmək üçün dalğıc və sahilyanı dəniz neft obyektlərinə işçiləri daşımaq üçün nəzərdə tutulan 70 nəfərlik sərnişin katerlərinin layihələri uğurla icra olunur.
“Xəzərdənizlayihə ETİ” ASCO-nun sifarişlərindən əlavə olaraq, kənar təşkilatlar üçün də layihələr yerinə yetirir.

«НИИ Каспморпроект» ASCO получил международный сертификат качества ISO 9001-2015
Каспийский Морской Транспортный Проектно-Изыскательский и Научно-Исследовательский Институт (НИИ Каспморпроект) при ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) удостоен сертификата, подтверждающего соответствие стандарту Системы управления качеством.
Сертификат выдан классификационным обществом Bureau Veritas в результате проведенного аудита.
Сертификат ISO 9001-2015 предусматривает применение самых современных международных стандартов, которые определяют работу, проделываемую для обеспечения качества менеджмента и удовлетворенности клиентов. Этот сертификат позволит Институту участвовать в новых проектах, улучшит качество проектной работы и обеспечит устойчивое развитие.
В настоящее время в институте, функционирующем с 1930 года, проектируются новые суда для Каспийского Морского Нефтяного Флота. Строительство этих судов ведется на Судоремонтно-строительном заводе «Зых». Институт успешно реализует проекты строительства катера снабжения мощностью 300 кВт, водолазного катера, предназначенного для проведения работ в участках моря с глубиной до 60 метров, и пассажирского катера вместимостью 70 человек для перевозки рабочих на прибрежные морские нефтяные объекты.