ASCO-nun emissiyaların azaldılmasına yönəlik həyata keçirdiyi layihələri və planları əks etdirən video təqdim olunub
2050-ci ilədək sıfır emissiya hədəfinə nail olmaq məqsədilə ASCO-nun həyata keçirdiyi layihələri və gələcək strateji planlarını əks etdirən video hazırlanıb.
COP29 çərçivəsində ASCO-nun təşkilatçılığı ilə “Gələcəyə səfər: dayanıqlı sabah üçün dənizçilikdə dekarbonizasiya” mövzusunda keçirilmiş müzakirələr zamanı təqdim olunan videoda şirkətdə tətbiq olunan müxtəlif innovativ həllər, ekoloji və enerji səmərəliliyi baxımdan daha müasir gəmilərin alınması və ya tikilməsinə dair layihələr, daha təmiz yanacaq növlərinə keçid, ətraf mühitin qorunmasına yönəlik fərqli korporativ sosial məsuliyyət tədbirləri və s barədə ətraflı məlumat əksini tapıb.

Было представлено видео, отражающее инициативы ASCO по сокращению выбросов и его стратегические планы на будущее
Подготовлено видео, демонстрирующее проекты ASCO и стратегические планы, направленные на достижение цели нулевых выбросов к 2050 году.
В ходе обсуждений на тему «Путешествие в будущее: декарбонизация в морской отрасли для устойчивого завтра», организованных ASCO в рамках COP29, было представлено видео, в котором освещены различные инновационные решения, реализуемые компанией. В видео подробно описываются проекты, связанные с приобретением или строительством более современных судов с точки зрения экологической и энергетической эффективности, переходом на более чистые виды топлива, а также разнообразные инициативы корпоративной социальной ответственности, направленные на защиту окружающей среды.