ABS-nin nümayəndələri ASCO-da olublar
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-də (ASCO) dünyanın nüfuzlu təsnifat cəmiyyətlərindən olan Amerika Gəmiçilik Bürosunun (ABS) nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyev ilə “ABS Wavesight” şirkətinin Biznesin inkişafı üzrə vitse-prezidenti Richard Pride, şirkətin Peşəkar xidmətlər üzrə direktoru Saqib Kasim, ABS-nin Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Guy Laureys və “ABS Wavesight”in Biznesin inkişafı üzrə baş menecer Alistair McConnachie ikitərəfli əməkdaşlığın cari vəziyyəti və perspektivlərindən danışıblar. Onlar “ABS Wavesight”ın təqdim etdiyi müxtəlif rəqəmsal həllərin ASCO gəmilərində tətbiqinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Bu gün həmçinin “ABS Wavesight”ın nümayəndələri öz məhsulları barədə ASCO-nun aidiyyəti rəhbər şəxsləri və əməkdaşlarına da geniş təqdimat ediblər.
Təqdimat zamanı qeyd olunub ki, “ABS Wavesight” “My Digital Fleet”, “Nautical Systems”, “eLogs” kimi müxtəlif innovativ donanma idarəetmə proqram təminatı təqdim edən qlobal şirkətdir və bugün şirkətin xidmətlərindən dünyada 5000-dək gəmidə istifadə edilir.
Şirkət əməkdaşları onu da bildiriblər ki, “Nautical Systems”in məhsulu olan “NSE” proqram təminatı hazırda ASCO-nun 10 gəmisində uğurla tətbiq olunur. Bu proqram əsas prosesləri avtomatlaşdırmaqla, eləcə də əməliyyat və istismar göstəricilərini real vaxt rejimində görməklə təşkilatlara daha səmərəli fəaliyyət göstərməyə kömək edən, mərkəzləşmiş bulud texnologiyası üzərindən biznesin idarə edilməsi həllidir.

Представители ABS посетили ASCO
В ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Судоходство» (ASCO) состоялась встреча с представителями Американского Бюро Судоходства (ABS), одного из самых престижных классификационных обществ мира.
Председатель правления ASCO, Рауф Валиев, вице-президент по развитию бизнеса “ABS Wavesight”, Ричард Прайд, директор по профессиональным услугам компании Сакиб Касим, глава представительства ABS в Азербайджане и генеральный менеджер по развитию бизнеса компании “ABS Wavesight”Гай Лорейс обсудили текущую ситуацию и перспективы двустороннего сотрудничества. Они обменялись идеями по внедрению на судах ASCO различных цифровых решений предложенных компанией «ABS Wavesight».
Представители «ABS Wavesight» провели презентацию своей продукции для руководителей и сотрудников соответствующих департаментов ASCO.
В ходе презентации было отмечено, что «ABS Wavesight» является глобальной компанией, предоставляющей различное инновационное программное обеспечение, такое как «My Digital Fleet», «Nautical Systems», «eLogs» для управления флотом, и на сегодняшний день услугами компании пользуются до 5000 судов в мире.
Сотрудники компании также рассказали, что программное обеспечение "NSE", продукт "Nautical Systems”, в настоящее время успешно применяется на 10 судах ASCO. Это программное обеспечение представляет собой централизованное облачное решение для управления бизнесом, которое помогает организациям работать более эффективно за счет автоматизации ключевых процессов и обеспечения видимости операционных показателей в режиме реального времени.