Dənizçilər #evdəqal aksiyasına qoşulublar
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Azərbaycan nümayəndəliyinin koronavirusla bağlı başladığı #evdəqal aksiyasına qoşulublar.
Aksiyaya ASCO-nun bütün strukturlarından dəstək gəlib.
Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının həm Xəzərdə, həm də beynəlxalq sularda üzən dənizçiləri çəkib göndərdikləri videolarda “Yükdaşımların fasiləsizliyi üçün gecə-gündüz çalışırıq. Siz də çalışın, bizim üçün evdə qalın” fikrini səsləndiriblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/596856684235020/)
Xəzər Dəniz Neft Donanmasının gəmiçiləri isə “Neftçi qardaşlarımızla birgə dənizdə neft-qaz hasilatının sabit saxlanılması üçün çalışırıq. Siz də çalışın sağlamlığınız və təhlükəsizliyiniz üçün evdə qalın” deyə çağırış ediblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/1091198197904843/ )
Aksiyaya Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının həm evdə, həm də istehsalat təcrübəsində olan tələbələri də qoşulublar. Onlar özünəməxsus şəkildə video çəkərək vətəndaşları evdə qalmağa dəvət ediblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/666683180755420/ )
Bununla belə, dənizçilər “Biz gəmidə qaldıq, siz evdə qalın” şüarı yazılmış plakatlar açıblar.
Qeyd edək ki, #evdəqal aksiyasının məqsədi əhalinin diqqətini Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərarı ilə tətbiq edilən sosial izolyasiya qaydalarına yönəltmək, insanları zəruriyyət olmadığı halda evdən çıxmamağa səsləməkdir.
Bir daha dənizçilər olaraq hər kəsi evdə qal çağırışına əməl etməklə koronavirusa yoluxma riskini azaltmağa çağırırıq.

Sailors Joined #stayhome Campaign
Employees of the Azerbaijan Caspian Shipping CJSC (ASCO) have joined the #stayhome campaign launched by the World Health Organization (WHO) representation in Azerbaijan in connection with coronavirus.
All ASCO structures supported the campaign.
Sailors of the Marine Transport Fleet, sailing both in the Caspian Sea and in international waters, shared videos with the appeal to people: “We work day and night to ensure the continuity of cargo transportation. And you try to stay home for us. ” (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/596856684235020/)
The sailors of the Caspian Sea Oil Fleet called on everyone with the words “We are working with our oilmen brothers to maintain stable oil and gas production at the sea. Try to stay home to maintain your health and safety. ” (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/1091198197904843/)
Students of the Azerbaijan State Marine Academy, both at home and on an internship, also joined the campaign. They shot a video and asked citizens to stay at home. (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/666683180755420/)
Along with that, the sailors unfurled posters with the call: “We stayed on the ship, and you stay at home.”
The goal of the #stayhome campaign is to draw the attention of population to the rules of social exclusion applied by decision of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers and to urge people not to leave home unnecessarily.
We seafarers once again call on everyone to stay home for reducing the risk of coronavirus infection.