Novruz bayramı münasibətilə dənizçilər adından məcburi köçkün ailələrinə sovqat paylanıb
Hər il olduğu kimi, bu Novruz bayramı ərəfəsində də  “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) nümayəndələri Gəmiçiliyin himayəsində olan qaçqın və məcburi köçkün ailələrinin məskunlaşdığı qəsəbələrə baş çəkiblər.
Dənizçilər əslən Xocalı, Kəlbəcər, Laçın, Ağdam, Şuşadan olan və Goranboy rayonunda müvəqqəti məskunlaşan 779 qaçqın və məcburi köçkün ailəsinə, ümumilikdə 3350 nəfərə zəruri ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatı paylayıblar.
Bayram sovqatlarını qəbul edən sakinlər onlara hər zaman göstərilən yüksək qayğıya görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə və ASCO-nun rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər, bayram arzularını dilə gətiriblər.

Families of Internally Displaced Persons Received Gifts of Seafarers
On the eve of the Novruz holiday representatives of Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) visited villages inhabited by families of refugees and internally displaced persons that are under the auspices of the Company.
As always, sailors handed out holiday gifts, consisting of necessary food products, to 779 families of refugees and internally displaced persons – 3350 people in total, from Khojaly, Kelbejar, Lachin, Agdam and Shusha temporarily residing in the Goranboy region.
People who received holiday gifts expressed their gratitude to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and the leadership of ASCO for their concern and conveyed their holiday wishes.