Novruz bayramı münasibətilə dənizçilər adından məcburi köçkün ailələrinə sovqat paylanıb
Hər il olduğu kimi, bu Novruz bayramı ərəfəsində də  “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) nümayəndələri Gəmiçiliyin himayəsində olan qaçqın və məcburi köçkün ailələrinin məskunlaşdığı qəsəbələrə baş çəkiblər.
Dənizçilər əslən Xocalı, Kəlbəcər, Laçın, Ağdam, Şuşadan olan və Goranboy rayonunda müvəqqəti məskunlaşan 779 qaçqın və məcburi köçkün ailəsinə, ümumilikdə 3350 nəfərə zəruri ərzaq məhsullarından ibarət bayram sovqatı paylayıblar.
Bayram sovqatlarını qəbul edən sakinlər onlara hər zaman göstərilən yüksək qayğıya görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə və ASCO-nun rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər, bayram arzularını dilə gətiriblər.

От имени моряков семьям вынужденных переселенцев были переданы подарки
Накануне праздника Новруз представители ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) посетили поселки, в которых проживают семьи беженцев и вынужденных переселенцев, находящихся под эгидой Пароходства.
Как и всегда, моряки раздали праздничные подарки, состоящие из необходимых продовольственных товаров, 779 семьям беженцев и вынужденных переселенцев из Ходжалы, Кельбеджара, Лачына, Агдама и Шуши, в целом 3350 лицам, временно проживающим в Геранбойском районе.
Жители, получившие праздничные подарки, выразили благодарность Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву и руководству ASCO за их заботу и высказали свои пожелания.