Dənizçi tələbələrə xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyəti mövzusunda seminar keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının tələbələri üçün seminar keçirilib.
Seminar Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının (IMO) SOLAS (Dənizdə Həyat Təhlükəsizliyi üzrə Beynəlxalq Konvensiya) beynəlxalq konvensiyasında nəzərdə tutulmuş xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyətinə həsr edilib.
İki saat davam edən seminarı kapitan Titos Giannakakis aparıb.
Seminar zamanı tələbələrə xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyəti, onların müasir gəmilərin texnoloji inkişafına uyğunlaşdırılması barədə məlumat verilib. Bununla belə, iştirakçılara heyət üzvlərinin təhlükəsizliyini asanlaşdırmaq üçün xilasedici vasitələrin dizaynında aparılan dəyişikliklərdən də danışılıb.
Seminar interaktiv formada keçirilib, iştirakçıların mövzu ilə bağlı fikirləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.

A seminar on the importance of Life Saving Appliances was held for Marine Academy students
The seminar was held for the students of the Azerbaijan State Marine Academy of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO).
The seminar provided an introduction to the importance of IMO’s (International Maritime Organization) SOLAS (Safety of Life at Sea International Convention) Life Saving Appliances.
The two-hour seminar was provided by Captain Titos Giannakakis.
During the seminar, students were introduced to the importance of Life Saving Appliances and how these appliances were improved in design to match the technological advances of ships. Furthermore, the participants were informed about the changes in design of life saving appliances to facilitate crew safety on board.
The seminar was conducted in an interactive way allowing students to ask questions and receive answers about the topic.