Dənizçi tələbələrə xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyəti mövzusunda seminar keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının tələbələri üçün seminar keçirilib.
Seminar Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının (IMO) SOLAS (Dənizdə Həyat Təhlükəsizliyi üzrə Beynəlxalq Konvensiya) beynəlxalq konvensiyasında nəzərdə tutulmuş xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyətinə həsr edilib.
İki saat davam edən seminarı kapitan Titos Giannakakis aparıb.
Seminar zamanı tələbələrə xilasetmə vasitələrinin əhəmiyyəti, onların müasir gəmilərin texnoloji inkişafına uyğunlaşdırılması barədə məlumat verilib. Bununla belə, iştirakçılara heyət üzvlərinin təhlükəsizliyini asanlaşdırmaq üçün xilasedici vasitələrin dizaynında aparılan dəyişikliklərdən də danışılıb.
Seminar interaktiv formada keçirilib, iştirakçıların mövzu ilə bağlı fikirləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.

Для студентов моряков проведен семинар по важности спасательных средств
Проведен семинар для студентов Азербайджанской Государственной Морской Академии ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство».
Семинар посвящен значимости спасательных средств согласно международной конвенции СОЛАС (Международная конвенция по охране человеческой жизни на море) Международной морской организации (ММО).
Двухчасовой семинар вел капитан Титос Гианнакакис.
Во время семинара студентам была предоставлена информация о важности спасательных средств, а также о том, как эти спасательные средства были улучшены в дизайне на протяжении многих лет, чтобы соответствовать технологическому усовершенствованию кораблей. Наравне с этим, участники семинара узнали об изменениях, введенных в дизайн спасательных средств для улучшения безопасности экипажа.
Во время семинара, проведенного в интерактивной форме, были выслушаны мнения участников, предоставлены ответы на интересующие их вопросы.