ADDA-da “Dəniz ətraf mühitinin qlobal problemləri” mövzusunda seminar  keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasında ingilis dilli qruplarında təhsil alan tələbələr üçün “Dəniz ətraf mühitinin qlobal problemləri” mövzusunda seminar  keçirilib.
Seminarı kapitan Titos Giannakakis aparıb.
Seminar zamanı Titos Giannakakis dəniz ətraf mühitinə həssaslığın vacibliyindən danışıb. O, gəmi tullantıları, dənizə axıdılan çirkab suların dəniz ətraf mühitinə mənfi təsir göstərdiyini bildirib. Bununla belə, kapitan düzgün yanacaq yağlarının istifadəsi, gəmilərin təkrar emalı və dənizin qorunması üçün IMO-nun tələbləri və tətbiq etdiyi texnoloji yeniliklər barədə də iştirakçılara ətraflı məlumat verib.
İki saat davam edən seminar interaktiv şəkildə keçib. Gələcəyin gəmi sürücüləri və mexanikləri fikirlərini bölüşüb, onları maraqlandıran sualları səsləndiriblər.

В АГМА состоялся семинар по теме «Глобальные проблемы морской среды»
Для студентов, учащихся в англоязычных группах Азербайджанской Государственной Морской Академии, функционирующей при ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Судоходство», был проведен семинар на тему «Глобальные проблемы морской среды».
Во время семинара Титос Гианнакакис говорил о важности уязвимости морской среды. Он отметил, что судовые отходы, сточные воды оказывают негативное воздействие на морскую среду. Наравне с этим, капитан предоставил информацию о требованиях IMO и применяемых технологических новшествах в области использования правильных топливных масел, переработки судов и защиты моря.
Двухчасовой семинар прошел в интерактивной форме. Будущие судовые водители и механики поделились своими мнениями и озвучили интересующие их вопросы.