ASCO üzrə məlumatların açıqlanması Siyasəti təsdiqlənib
Korporativ idarəetmə sistemini tətbiq edən ASCO-da “Məlumatların açıqlanması Siyasəti” təsdiq olunub. ASCO-nun qüvvədə olmuş müvafiq daxili sənədlərinin təkmilləşdirilməsi ilə hazırlanmış Siyasət ASCO İdarə Heyəti iclasının 2019-cu il 9 sentyabr tarixli 12 nömrəli protokoluna əsasən təsdiqlənib.
Siyasət ASCO-nun maliyyə-təsərrüfat fəaliyyətində şəffaflığı artırmaq və səmərəliliyi yüksəltmək məqsədi ilə müvafiq məlumatların açıqlanması, zəruri məlumatların maraqlı tərəflərə çatdırılması, habelə bu proseslərə nəzarət olunması mexanizmini tənzimləyir və açıqlanmalı olan məlumatların tərkibini müəyyən edir.
Siyasətin əsas prinsipləri şəffaflığın və aşkarlığın təmini, biznes tərəfdaşların, digər qarşı tərəflərin, habelə hakimiyyət orqanlarının qarşısında etibarın artırılması, ASCO-ya dair müəyyən edilmiş məlumatlardan aidiyyəti şəxslərin xəbərdar olması, hər bir kəsə məlumatları əldə etmək üçün bərabər imkanların yaradılmasından ibarətdir.  Həmçinin, ASCO barədə qeyri-dəqiq məlumatların mövcudluğunun aradan qaldırılması, ASCO-ya və onun idarəetmə orqanına etimadın artırılması, habelə ASCO-nun nüfuzunun yüksəldilməsi də Siyasətin əsas prinsiplərinə aid edilib.
Siyasətə əsasən, ASCO qanunvericiliyə uyğun olaraq açıqlanmalı olan, habelə özünün bildiyi məlumatları rəsmi internet səhifəsində, jurnal və qəzetlərdə, başqa kütləvi informasiya vasitələrində dərc edərək və ya digər şəkildə açıqlayaraq apardığı əməliyyatların və sövdələşmələrin şəffaflığını təmin edir.

Утверждена Политика раскрытия информации для ASCO
Была утверждена Политика раскрытия информации ASCO, которая применяет систему корпоративного управления. Политика, разработанная путем обновления соответствующих внутренних документов ASCO, которые были в силе, утверждена в соответствии с протоколом заседания Совета директоров ASCO № 12 от 9 сентября 2019 года.
В целях повышения прозрачности и эффективности финансово-экономической деятельности ASCO, Политика регулирует раскрытие соответствующей информации, предоставление необходимой информации заинтересованным сторонам, а также механизм контроля над упомянутыми процессами и определяет содержание информации, подлежащей раскрытию.
Основные принципы Политики включают следующее: обеспечить прозрачность и открытость, повысить доверие деловых партнеров, других оппонентов и правительственных структур, обеспечить осведомленность соответствующих лиц об информации об ASCO, создать равные возможности для всех получать определенную информацию, устранить неточную информацию об ASCO, повысить доверие к ASCO и его руководящему органу, а также повысить репутацию ASCO.
Согласно Политике, публикуя информацию, которая должна раскрываться в соответствии с законодательством или считаться подходящей для раскрытия на официальной веб-странице, в журналах, газетах или других источниках средств массовой информации, или путем раскрытия ее в другой форме, ASCO обеспечивает прозрачность операций и сделок.