Dənizçilər Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
25 iyun dəniz nəqliyyatı işçilərinin peşə bayramıdır. Bu münasibətlə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) və Dövlət Dəniz Agentliyinin kollektivi Fəxri xiyabana gələrək müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, abidəsi önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Sonra Şəhidlər Xiyabanına gələn dəniz nəqliyyatı işçiləri Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının, o cümlədən dənizçilərin xatirəsini ehtiramla yad ediblər, “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyublar.

Seafarers Visited the Alley of Honor and the Martyrs’ Lane
June 25 is a professional day of seafarers. The staff members of “Azerbaijan Caspian Shipping Company” CJSC (ASCO) and State Maritime Agency visited the Alley of Honor. They commemorated the architect and founder of independent Azerbaijan, the national leader of our people – Heydar Aliyev, and laid wreaths and flowers in front of his monument.
The visitors also commemorated the prominent ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva and laid flowers on her grave.
After, the staff members came to the Alley of Martyrs and paid tribute to heroes and seafarers who sacrificed their lives for the independence and territorial integrity of Azerbaijan. They laid wreath at the Eternal Flame.