ADDA tələbələrinə işə qəbul müsabiqəsinə hazırlıq barədə təqdimat keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) İnsan Resurslarının İdarəedilməsi Departamenti tərəfindən Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının IV kurs tələbələri üçün  işə qəbul müsabiqəsinə hazırlıq barədə təqdimat keçirilib.
İRİD-in gənclərlə iş üzrə koordinatoru Roza Bədəlova və işə qəbul üzrə aparıcı mütəxəssis Yeganə Nəsibova ASCO-da işə qəbul barədə tələbələrə ətraflı məlumat veriblər. Bldiriblər ki, ASCO-da kadr siyasəti uyğun əməkdaşın uyğun vaxtda uyğun vəzifəyə münasibliyi prinsipi ilə həyata keçirilir.
Təqdimat zamanı tələbələrə uğurlu CV doldurmağın yolları da öyrədilib.  Qeyd olunub ki, işə qəbul üçün ən əsas mərhələlərdən biri CV mərhələsidir. Belə ki, CV işəgötürəndə sizin haqqınızda ilkin fikir yaradacaq vasitədir. Bu səbəbdən işə qəbul olmaq istəyirsinizsə, səliqəli və diqqətçəkən CV hazırlamaq və göndərmək vacib məsələlərdəndir.
Sonda ADDA tələbələri arasında nümunə olaraq “işə qəbul müsabiqə”si keçirilib.
Tələbələr təqdimatı böyük maraqla izləyib, mövzuyla bağlı fikirlərini bildirib, suallarını səsləndiriblər

A presentation on the preparation for the recruitment contest was held for ADDA students
A presentation was made by the Human Resources Management Department of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) for preparation for the recruitment contest for 4th year students of the Azerbaijan State Maritime Academy.
Roza Badalova, Youth Affairs Coordinator of the Human Resources Management Department (HRMD) and Yegana Nasibova, lead specialist on recruitment gave detailed information to students on recruitment at ASCO. It was stated that the personnel policy of ASCO is carried out based on the principle of hiring a right person to the appropriate position at a right time.
During the presentation, students were taught how to fill out a successful CV. It was noted that one of the most important stages for recruitment is the preparation of CV’s. So, CV is a tool that will give an employer an initial idea about you. Therefore, if you want to be employed, it is important to prepare and send a carefully designed and noticeable CV.