ASCO 26-cı Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisində iştirak edir
“Bakı Ekspo Mərkəzi”ndə 26-cı Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz (Caspian Oil & Gas 2018) sərgisi keçirilir.
Sərgidə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC və Caspian Marine Services (CMS) şirkəti birgə stendlə təmsil olunur.
Builki sərgidə  “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC ilk dəfə olaraq ASCO brendi ilə iştirak edir. Stenddə ziyarətçilərə şirkətin təmsilçiləri ASCO-nun  gəmilərinin istər ölkə daxilində, istərsə də beynəlxalq layihələrdə iştirakı və rolu barədə ətraflı məlumat verir, onları maraqlandıran sualları cavablandırırlar. Bundan başqa, stenddə quraşdırılan monitorda ASCO-nun dənizdəki əməliyyatlarından görüntüləri əks etdirən videoçarx nümayiş olunur. Həmçinin, iştirakçılara müxtəlif çap məhsulları təqdim edilir.
ABŞ, Almaniya, Böyük Britaniya, Fransa, İtaliya, Türkiyə və MDB ölkələri, ölkələrini təmsil edən 250-dən artıq şirkətin qatıldığı sərgidə ASCO-nun stendi xüsusi tərtibatına görə göz oxşayır. Bu baxımdan stendin qarşısında ayaq saxlayan ziyarətçilər də çox olur.
Qeyd edək ki, sərgi öz işini iyunun 1-dək davam etdirəcək.  Bu il sərgi əlavə tədbirlər ilə zəngin olacaq. Ənənəvi olaraq, “B2B” formatlı ikitərəfli görüşlər keçiriləcək.

ASCO участвует в 26-ой Международной выставке «Газ и нефть Каспия»
В «Баку Экспо Центре» проходит 26-ая Международная выставка «Газ и нефть Каспия» (Caspian Oil & Gas 2018).
ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» и компания “Caspian Marine Services” (CMS) представлены на выставке совместным стендом.
В нынешнем году ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» впервые участвует на выставке под брендом ASCO. Представители компании подробно информируют посетителей об участии и роли судов ASCO в проектах, реализуемых как в пределах страны, так и на международном уровне, а также освещают интересующие их вопросы. Наряду с этим, на установленном здесь мониторе демонстрируется видеоролик, отражающий фрагменты из проводимых ASCO операций в море. Участникам  раздаются также различные печатные материалы.
Особое оформление стенда ASCO на выставке с участием  более 250 представителей из США, Германии, Великобритании, Франции, Италии, Турции, стран СНГ вызвало большой интерес у многочисленных посетителей.
Отметим, что выставка продолжит работу до 1 июня. В рамках проходившей в этом году выставки будут проведены различные мероприятия, в том числе традиционные двусторонние встречи в формате “B2B”.