Vüqar Sabir oğlu Məcidli
1994-cü ildə: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehsalın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” fakültəsini bitirib
2005-ci ildə: Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi” fakültəsinin qiyabi şöbəsini bitirib.
2005-ci ildə: ABŞ Cordciya Universitetinin və Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Biznesin idarəedilməsi” MBA proqramı üzrə magistr dərəcəsi alıb.
1994-cü ilin noyabr ayından Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyində iqtisadçı, aparıcı iqtisadçı, baş iqtisadçı, şöbə rəisi, baş idarə rəisinin müavini və 2015-ci ildən hazırdək nazirliyin İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsinin müdiri.

He was born on February 16, 1972.
In 1994, he graduated from the Faculty of Economy and Management of Production of the Azerbaijan State Economic University.
In 2005, he graduated from the extension department of the Faculty of State and Municipal Administration of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan.
In 2005, he received an MBA in Business Administration graduating from program of the University of Georgia and the Azerbaijan State Oil Academy.
Since November 1994, he held the positions of an Economist, Chief Economist, Head of a Department, Deputy Chief Head of a Department of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan, and since 2015, he has been the Head of the Department of Finance for Economic Sectors under the Ministry.