Vüqar Sabir oğlu Məcidli
1994-cü ildə: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehsalın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” fakültəsini bitirib
2005-ci ildə: Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi” fakültəsinin qiyabi şöbəsini bitirib.
2005-ci ildə: ABŞ Cordciya Universitetinin və Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Biznesin idarəedilməsi” MBA proqramı üzrə magistr dərəcəsi alıb.
1994-cü ilin noyabr ayından Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyində iqtisadçı, aparıcı iqtisadçı, baş iqtisadçı, şöbə rəisi, baş idarə rəisinin müavini və 2015-ci ildən hazırdək nazirliyin İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsinin müdiri.

Родился 16 февраля 1972 года.
В 1994 году окончил факультет «Экономика и управление производством» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2005 году окончил заочное отделение факультета «Государственное и муниципальное управление» Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
В 2005 году получил степень магистра по программам «Управление бизнесом» MBA Университета Джорджии и Азербайджанской государственной нефтяной академии.
С ноября 1994 года занимал позиции экономиста, ведущего экономиста, руководителя отделом, заместителя главного руководителя отделом Министерства финансов Азербайджанской Республики, а с 2015 года является директором Отдела финансов секторов экономики при министерстве.