Müşahidə Şurasının üzvləri
1975-ci il 22 mart tarixində Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1992-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinə daxil olmuş, 1997-ci ildə həmin universiteti hüquqşünaslıq ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Özəl Hüquq firmasında müşavir, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin nəzdində Əlillərin Sosial Müdafiə Fondunda baş hüquqşünas, Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin Korporativ idarəetmə sektorunun baş məsləhətçisi, Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin sektor müdiri, şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini və Aparat rəhbəri vəzifələrində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2015-ci il 22 iyun tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilmişdir. Dövlət qulluğunun kiçik müşaviridir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 11 yanvar tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 17 yanvar tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası vergilər nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 27 dekabr tarixli Sərəncamı ilə 3-cü dərəcəli dövlət vergi xidməti müşaviri xüsusi rütbəsi verilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 13 may tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisinin müavini vəzifəsinə təyin edilmiş və Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisi təyin olunana qədər həmin vəzifənin icrası ona həvalə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 19 avqust tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin İdarə Heyətinin sədri təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 6 may tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisi vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Родился 22 марта 1975 года в городе Баку. В 1992 году поступил на юридический факультет Бакинского государственного университета, а в 1997 году окончил с отличием этот же университет по специальности правоведение.
Он работал советником в частной юридической фирме, старшим юристом в Фонде социальной защиты инвалидов при Министерстве труда и социальной защиты населения, старшим советником сектора корпоративного управления Министерства экономического развития Азербайджанской Республики, заведующим сектором, заместителем заведующего отделом, а также заведующим отделом в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичери шехер» при Кабинете Министров.
В 2013-2016 годах занимал должности заместителя руководителя аппарата и руководителя аппарата Министерства образования Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 22 июня 2015 года награжден медалью «За отличие на государственной службе». Является младшим советником государственной службы.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 11 января 2017 года назначен на должность заместителя министра образования Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 17 января 2018 года назначен на должность заместителя министра налогов Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 27 декабря 2018 года ему присвоено специальное звание советника государственной налоговой службы 3 степени.
13 мая 2020 года был назначен заместителем начальника Государственной службы по вопросам имущества при Министерстве экономики Азербайджанской Республики и до назначения начальником Государственной службы имущественных вопросов, был временным исполнителем на этой должности.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 19 августа 2020 года назначен председателем Правления совета директоров Азербайджанского инвестиционного холдинга.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 6 мая августа 2021 года назначен начальником Государственной службы по вопросам имущества при Министерстве экономики Азербайджанской Республики.