Müşahidə Şurasının üzvləri
1975-ci il 22 mart tarixində Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1992-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinə daxil olmuş, 1997-ci ildə həmin universiteti hüquqşünaslıq ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Özəl Hüquq firmasında müşavir, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin nəzdində Əlillərin Sosial Müdafiə Fondunda baş hüquqşünas, Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin Korporativ idarəetmə sektorunun baş məsləhətçisi, Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin sektor müdiri, şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini və Aparat rəhbəri vəzifələrində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2015-ci il 22 iyun tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilmişdir. Dövlət qulluğunun kiçik müşaviridir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 11 yanvar tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 17 yanvar tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası vergilər nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 27 dekabr tarixli Sərəncamı ilə 3-cü dərəcəli dövlət vergi xidməti müşaviri xüsusi rütbəsi verilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 13 may tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisinin müavini vəzifəsinə təyin edilmiş və Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisi təyin olunana qədər həmin vəzifənin icrası ona həvalə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 19 avqust tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin İdarə Heyətinin sədri təyin edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 6 may tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisi vəzifəsinə təyin edilmişdir.

He was born on March 22, 1975 in Baku. In 1992, he entered the law faculty of Baku State University, and in 1997, graduated with honors from the same university with a degree in jurisprudence.
He held various positions, including an Advisor in a private law firm, a Senior Lawyer at the Fund for Social Protection of Disabled People under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, a Senior Advisor in the corporate governance sector of the Ministry of Economic Development of the Republic of Azerbaijan, as well as a Head of a Sector, a Deputy Head of a Department, and a Head of a Department in the State Department of Historical and Architectural Reserve of "Icheri Sheher" under the Cabinet of Ministers.
In 2013-2016, he held the positions of Deputy Chief of Staff and Chief of Staff of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated June 22, 2015, he was awarded the medal "For Distinction in Public Service". He is a junior civil service advisor.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 11, 2017, he was appointed to the position of Deputy Minister of Education of the Republic of Azerbaijan.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 17, 2018, he was appointed as a Deputy Minister of Taxes of the Republic of Azerbaijan.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 27, 2018, he was awarded the special title of the 3rd degree State Tax Service Advisor.
On May 13, 2020, he was appointed as a Deputy Head of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan. Before being appointed as a head of the State Service for Property Issues, was temporarily in charge of this position.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated August 19, 2020, he was appointed as a Chairman of the Board of Directors of the Azerbaijan Investment Holding.
By the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated May 6, 2021, he was appointed to the position of a Head of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.